PORADNIE

Poradnia diabetologiczna


Zapraszamy do naszej Poradni Diabetologicznej, która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem wszystkich typów cukrzycy, w tym cukrzycy ciężarnych. Poradnie prowadzi lek.med. Ewa HABROWSKA specjalista chorób wewnętrznych, specjalista diabetolog.

Poradnia zajmuje się rozpoznawaniem, profilaktyką i leczeniem cukrzycy oraz zapobieganiem powikłaniom cukrzycy, monitorowaniem stopnia wyrównania cukrzycy. W tym także prowadzi edukację w zakresie obsługi glukometrów, technik podawania insuliny, postępowania w przypadku hipoglikemii i hiperglikemii.

Wykonujemy pełny zakres badań diagnostycznych takich jak poziom glukozy, krzywa cukrowa czy poziom hemoglobiny glikozylowanej  w ramach laboratorium partnerskiego SYNEVO.

Prowadzimy również leczenie zaburzeń cukrzycowych u ciężarnych. Ciąża jest szczególnym stanem, w którym ujawnia się tendencja do zaburzeń gospodarki węglowodanowej, która poza okresem ciąży może być prawidłowa. Ponadto, dzięki nowoczesnym metodom leczenia, coraz więcej pacjentek chorych na cukrzycę, szczególnie I typu zachodzi w ciążę i rodzi zdrowe dzieci. Pamiętać jedna należy, że ciąża u pacjentki chorej na cukrzycę jest ciążą wysokiego ryzyka i wymaga wspólnego prowadzenia i monitorowania przez lekarza diabetologa i lekarza położnika.
W naszej poradni oferujemy kompleksowe prowadzenie ciąży u pacjentki obciążonej cukrzycą.

Pacjenci chorzy na cukrzycę mogą również na miejscu skorzystać z konsultacji w Poradni Dietetycznej, którą prowadzi mgr Mariola Klocek.

 

 


NASI LEKARZE

Nasi specjaliści są do Państwa dyspozycji
KONTAKT

Specjalistyczne Centrum Medyczne

Sosnowiec - Zagórze
ul.Dworska 26 B
Tel. (32) 291 06 79

Zapraszamy od poniedziałku
do piątku w godz. od 8.00 do 19.00

Synevo labolatorium

Tel: 511 865 521 / 32 775 93 41

Labolatorium czynne od poniedziałku
do piątku w godz. od 8.00 do 19.00© Specjalistyczne Centrum Medyczne 2016 Wszelkie Prawa Zastrzeżone | Projekt & Realizacja Future in Design